Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne

DRUKARKI I URZĄDZENIA WIELOFUNKCYJNE 

W sprzedaży oferujemy drukarki laserowe i atramentowe nowe oraz powystawowe i po leasingowe także urządzenia wielofunkcyjne. Kupując urządzenia powystawowe zaoszczędzisz do 50% ceny, otrzymując przy tym gwarancję nawet do 5 lat. Stan techniczny drukarek oraz jakość wydruku nie odbiegają jakościowo od urządzeń całkiem nowych.

Kolorowe urządzenia wielofunkcyjne Seria MC300  MC363 Charakterystyka    Cena brutto: 1400 zł

Zaprojektowana, aby zwiększyć wydajność, kolorowa drukarka wielofunkcyjna A4 MC363 oszczędza czas i pieniądze. Kolorowy druk w wysokiej rozdzielczości pozwala na tworzenie profesjonalnych dokumentów w biurze i jest połączony z funkcjami druku dwustronnego, skanowania, kopiowania i faksowania w standardzie. Urządzenie MC363 wyznacza nowe standardy w segmencie drukarek dla małych firm, z uwagi na niezrównaną wartość i wyjątkową funkcjonalność, po którą może sięgnąć każda firma.

Kolorowa drukarka Drukarki kolorowe A4 Seria C300 C332           Cena brutto: 600zł.

Drukarka C332 to profesjonalne wydruki w formacie A4 w wysokiej rozdzielczości. Urządzenie pomaga małym firmom budować markę i ograniczyć koszty związane ze zleceniami zewnętrznymi. A to wszystko za zaskakująco niską cenę. Możliwość obsługi wielu nośników, wysokiej jakości wydruki oraz duża pamięć do obsługi dokumentów bogatych w grafiki sprawiają, że urządzenie doskonale nadaje się do wydruku materiałów marketingowych oraz innych kolorowych dokumentów. A prędkość wydruku jest najwyższa na rynku.

Drukarki laserowe

Jeszcze jakiś czas temu była to nowość i rzadkość w domach. Dzisiaj monochromatyczne drukarki laserowe nie są już niczym nadzwyczajnym. Przysłowiowy „Pan Kowalski” może kupić przyzwoitą drukarkę laserową za mniej niż 300zł. Jedynie oryginalne materiały eksploatacyjne mogą być trochę drogie… Z czasem dużo droższe niż sama drukarka, w szczególności kolorowa, ale od czego są dużo tańsze zamienniki?

Czym są i jak działają drukarki laserowe?

Drukarki laserowe są bardzo szybkimi urządzeniami które potrafią „wypluwać” zadrukowane strony w odcieniach szarości z prędkością przekraczającą nawet 40 stron na minutę! W 5 minut można wydrukować nawet 200 stron. Kto drukował dużo na drukarkach atramentowych, ten wie jaka to jest szybkość, 200 stron w 5 minut. Skąd taka różnica w prędkości drukowania? Wynika ona głównie ze sposobu w jaki powstaje wydruk. Czyli, de facto, z konstrukcji obu typów urządzeń.

Zanim przejdziemy dalej, drukarki laserowe, nie wypalają niczego laserem, jak można by błędnie z nazwy wywnioskować, choć faktycznie jest w nich stosowana wiązka lasera, ale o tym trochę później.

A teraz najważniejsze różnice między tymi dwoma typami urządzeń

  • W przeciwieństwie do drukarek atramentowych, drukarki laserowe nie używają tuszu jako materiału do drukowania. Zamiast tego, jest używany specjalny, bardzo drobny, proszek o specjalnych właściwościach magnetycznych. Proszek ten zwany tonerem, jest nanoszony na papier w odpowiednie miejsca, a następnie zostaje utrwalony(wtopiony w papier) przez grzałkę. Gdyby nie został utrwalony, to można by go strzepać z kartki.
  • W drukarkach atramentowych kosz z pojemnikiem atramentu przemieszcza się z jednego końca kartki na drugi, drukując obraz liniami, przez co proces wydruku nie należy do najszybszych.  W przypadku drukarek kolorowych, drukowanie jest jeszcze wolniejsze.  Natomiast w drukarce laserowej, obraz jest na noszony za jednym zamachem na całej szerokości kartki. Działa to mniej więcej tak:
    1. Promień laser zmienia naładowanie elektromagnetyczne na bębnie światłoczułym (opc drum) wewnątrz kartridża z tonerem, tworząc taką jakby niewidoczną matrycę obrazu.
    2. Na obracający się bęben opc podawany jest toner, który przylega do niego pod wpływem ładunków elektrostatycznych tworząc widoczny obraz na matrycy
    3. Utworzony z tonera obraz zostaje przeniesiony z bębna OPC na papier
    4. Jedno szybkie przejście kartki pod zasobnikiem z tonerem, kilka obrotów bębna opc i na papier został naniesiony cały obraz.
    5. Papier, do którego przylega teraz toner( na razie tylko pod wpływem ładunków elektrostatycznych) jest transportowany do grzałki gdzie toner jest utrwalany (wtapiany w papier)

Jest to opis bardzo ogólny, ale dobrze przedstawiający zasadę działania. Innym razem w oddzielnym wpisie na jakimś konkretnym przykładzie przedstawię szczegółowo zasadę działania tonera do drukarek drukarek laserowych.


Wszystkie wymienione na stronach naszego serwisu nazwy produktów oraz firm mogą być znakami towarowymi ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Call Now Button